you're offline
Wróć

Warsztaty młodego ekologa

Od 12/02 do 11/06
swadzim-warsztaty_mlodego_ekologa-04022022-390.jpg
Rusza nowy cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych w naszej galerii handlowej! Raz w miesiącu, w sobotę zapraszamy na warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie troszczyć się o środowisko. Uczestnicy będą mogli przekonać się, że nasze codzienne zachowania mają wpływ na klimat, zwierzęta i rośliny. Dzieci poznają również zasady recyklingu, a podczas warsztatów będą mogły wykorzystać zdobyte informacje w praktyce. Wstęp wolny.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Warsztaty młodego ekologa” , które odbędzie się w sobotę 12 lutego, najmłodsi poznają odpowiedź na pytanie, dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a inne zostają w Polsce. Prowadzące spotkanie ornitolożki opowiedzą o swojej pracy, pokażą jakich narzędzi używają oraz podpowiedzą, jak można zatroszczyć się o ptaki, które zamieszkują miasta. Mali uczestnicy dowiedzą się również, jak należy dokarmiać ptaki zimą, by im pomóc, a nie zaszkodzić i dlaczego chleb nie jest właściwym pokarmem dla skrzydlatych mieszkańców miast. Dzieci nauczą się rozpoznawać gatunki ptaków po piórach oraz tropach zostawianych, na przykład na śniegu. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczy również obserwacja piór pod mikroskopem.

W trakcie spotkania będzie można wziąć udział w warsztatach kreatywnych i wykonać prosty, ekologiczny karmnik dla ptaków. Podstawą konstrukcji będzie stalowa śruba, która podczas zajęć zostanie oblepiona zdrowym pokarmem zawierającym różnego rodzaju ziarna. Instruktorzy podpowiedzą, jak taki karmnik zawiesić przed domem, by był bezpieczny dla ptaków.

Na kolejne spotkania zapraszamy:

    • 12 marca – Zabawki z recyklingu. Nowe życie starych rzeczy
    • 9 kwietnia – Od sadzonek do owoców. Jak rosną rośliny i jak o nie dbać
    • 14 maja – Liściaste warsztaty. Po co są nam drzewa w mieście
    • 11 czerwca – Folia i plastik. Jaki mają wpływ na środowisko

Zajęcia odbywają się od godziny 12.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!