you're offline
Wróć

Odwiedź fabrykę Slime – bezpłatne warsztaty dla dzieci

22/02
add this event to your calendar

choose your application

swadzim-akademia-malych-odkrywcow-20012020-390.jpg
22 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców”.

Chemia po raz kolejny zagości w naszej galerii handlowej. Podczas drugiego spotkania z cyklu pt. „Akademia małych odkrywców”, które odbędzie się 22 lutego, najmłodsi przekonają się, że dzięki chemicznym doświadczeniom można dobrze się bawić!

Tego dnia minilaboratorium w pasażu galerii handlowej zamieni się w fabrykę popularnych slime'ów. Dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat reakcji chemicznej, dzięki której powstają te elastyczne zabawki. Przekonają się, jakie składniki sprawiają, że slime ma formę umożliwiającą jego rozciąganie. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać trzy sposoby tworzenia slime. Powstaną takie, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury, zabawki z błyszczącym brokatem, a także slime’y, w skład których wejdzie także pianka do golenia i kulki styropianu. Wszystkie zabawki będzie można umieścić w specjalnych pojemnikach i zabrać potem do domu.

Uczestnicy spotkań z cyklu „Akademia małych odkrywców” w Centrum Handlowym Auchan Swadzim będą mogli również zbierać pieczątki w specjalnym indeksie. Za udział w 4 spotkaniach będzie można zdobyć piórnik, za udział w 6 zajęciach – mały zestaw plastyczny, a w 8 spotkaniach – duży zestaw plastyczny. Te dzieci, które będą obecne na wszystkich 12 spotkaniach, otrzymają zestaw naukowy „Mały geniusz”. Indeksy będzie można otrzymać podczas sobotniego spotkania.  

Spotkanie pt. „Fabryka slime” w ramach „Akademii małych odkrywców” odbędzie się 22 lutego. Zajęcia odbywają się od godziny 12:00 do godziny 17:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy! add this event to your calendar

choose your application

Share