09.04.2019 Odkryj tajemnice roślin w ogrodzie edukacyjnym

 

 

Czas na wiosenne prace w ogrodzie! 12 i 13 kwietnia zapraszamy na warsztaty ogrodnicze dla dzieci, w trakcie których maluchy poszerzą swoją wiedzę na temat roślin i prowadzenia własnego ogródka. W programie zajęcia w ogrodzie edukacyjnym z grządkami. Wstęp bezpłatny!

Rozpoczynamy cykl wiosennych warsztatów ogrodniczych dla dzieci. Przed obiektami zostaną zbudowane ogrody składające się z roślin ozdobnych oraz warzywniaka z grządkami. W ogrodach będą prowadzone praktyczne warsztaty dla szkół, przedszkoli i maluchów w różnym wieku. Podczas zajęć i aktywności na świeżym powietrzu dzieci będą poszerzać wiedzę na temat roślin i ich uprawy.

Pierwsze zajęcia odbędą się 12 i 13 kwietnia. Podczas pierwszego dnia uczestnicy będą siać różnorodne gatunki kwiatów w ogrodzie edukacyjnym, a także dowiedzą się wielu ciekawostek, w tym o ich specyficznych wymaganiach. Wśród poruszanych tematów znajdą się cykle życia roślin, ekologiczne uprawy czy projektowanie i aranżacja ogrodów. Dzieci nauczą się przesadzać rośliny oraz dowiedzą się, jak je pielęgnować oraz jak sprawdzać wilgotność i pH podłoża. Zasadzone rośliny będą zabierane przez dzieci do domów, aby móc je dalej pielęgnować.

Drugi dzień atrakcji będzie obejmować warsztaty wewnątrz galerii. Podczas zajęć dzieci pod okiem instruktorów będą tworzyć oryginalne kompozycje o tematyce przyrodniczej oraz ozdoby wielkanocne. Uczestnicy poznają podstawowe techniki plastyczne i będą rozwijać wyobraźnię, a powstałe prace będą zabierane do domów.

Kolejne zajęcia odbędą się 10 i 11 maja oraz 7 i 8 czerwca. Majowe warsztaty będą skupione na ziołach i przyprawach, natomiast w czerwcu uczestnicy poszerzą wiedzę na temat uprawy warzyw i owoców.

Pierwsze spotkania w ogrodzie edukacyjnym odbędą się 12 i 13 kwietnia. Zajęcia będą prowadzone w piątek od godz. 10.00 do 16.00 oraz w sobotę od 11.00 do 18.00. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy! 

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Swadzim ul. Św. Antoniego 2

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty