05.04.2018 Wymień swoje książki i poznaj kulturę USA

 

 

W najbliższy weekend 28 i 29 kwietnia nasi goście będą mieć okazję odświeżyć domowe księgozbiory i wymienić swoje książki na egzemplarze przyniesione przez innych klientów. Uczestników akcji czekają również warsztaty podróżnicze oraz spotkanie z uczestnikiem wyprawy „Zielonym Busem” dookoła Stanów Zjednoczonych. Wstęp wolny!

Przeczytane książki zbierają kurz na półkach? Może by tak podarować im drugie życie i zagłębić się w nowej lekturze? Weekendowa akcja typu bookcrossing pozwoli na wymianę lektur z innymi pasjonatami czytania oraz uzupełnienie domowych księgozbiorów o nieprzeczytane egzemplarze. Aby wziąć udział w akcji, należy zgłosić się ze swoimi lekturami do Punktu Obsługi na terenie galerii. W zamian uczestnicy akcji wybierają tyle samo pozycji książkowych dostępnych na specjalnie przygotowanych regałach.

Goście wezmą również udział w spotkaniu z Dawidem Trzybińskim – jednym z szóstki uczestników podróży dookoła Stanów Zjednoczonych wysłużonym, własnoręcznie przerobionym „Zielonym Busem” (również nazwa bloga). Gość opowie o przygodach z wyprawy oraz opisze różnorodność kulturową i przyrodniczą USA. Do opowieści podróżnika będzie nawiązywać wystawa fotografii z wyprawy oraz kreatywne zajęcia dla dzieci.

Maluchy dowiedzą się wielu ciekawostek związanych z kulturą, historią i geografią Stanów Zjednoczonych. Na zajęciach kreatywnych powstaną różnokolorowe ozdoby i symbole Indian, takie jak pióropusze, totemy czy zdobienia. Uczestnicy akcji będą mieć okazję odwiedzić strefę związaną z historią USA, futbolem amerykańskim oraz popularnym tańcem cheerleaderek.

Serdecznie zachęcamy do wymiany książek oraz skorzystania z towarzyszących atrakcji, które odbędą się w weekend 28 i 29 kwietnia. Akcja potrwa od godz. 11:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Swadzim ul. Św. Antoniego 2

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty